Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzone dnia 11 listopada, kiedy po 123 latach niewoli, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.
Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

Co roku obchodziliśmy to święto w naszej szkole wspólnie i niezwykle uroczyście. W tym roku z powodu pandemii i nauki zdalnej obchodzić będziemy nieco inaczej.
Ułatwi to film "Gra o Niepodległość" oraz przygotowane przez uczniów klas VIa , VIb i ich wychowawców poniższe prezentacje.

11 Listopada - Polski Dzień Niepodległości - prezentacja

Święto Niepodległości 11 listopada - prezentacja

Zapraszamy również do udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości,
które online odbędzie się z okazji święta narodowego 11 listopada.
Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zebranie środków na cel charytatywny.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: