Projekt ekologiczny „Eko- ludzik. Eko- świat"

W ramach projektu ekologicznego pt.”Eko-ludzik. Eko-świat”, który odbył się w naszej szkole w październiku, przekazano dzieciom jakie należy podejmować działania w obszarze segregowania odpadów i recyklingu oraz jak wielkie ma znaczenie dbałość o czystość naszej planety. Pomysłodawcą i organizatorem projektu była wychowawczyni klasy II – Monika Kruk-Popiela, która nawiązała współpracę z firmą „ARGO - FILM”, a w realizację projektu byli zaangażowani uczniowie klas I-III.

Pierwszym etapem projektu był udział w lekcji ekologicznej, na której odbyła się pogadanka tematyczna i prezentacja multimedialna „Elektrośmieci. Odpady”, na której dzieci zdobyły i poszerzyły wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, prawidłowego postępowania z odpadami, ich segregacji i recyklingu.

Kolejnym etapem projektu był konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej pt.:„Śmieciowy potworek”. Zadaniem dzieci było wykonanie „śmieciowego potworka”, przy użyciu materiałów ekologicznych. Ostatnim etapem projektu był konkurs recytatorski o tematyce ekologicznej. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, które ufundowała firma „ ARGO- FILM”.

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:

I miejsce: Karol Witek kl.I
II miejsce: Patryk Szczepanek kl. I
III miejsce: Lena Fronk kl. I
Wyróżnieni zostali: Weronika Cichy kl. II, Filp Plebanek kl. II oraz Alicja Szumlańska kl. I.

Zwycięzcami konkursu recytatorskiego zostali:
I miejsce: Milena Bugno kl. III oraz Szymon Naleziński kl. I
II miejsce: Izabela Kapecka kl. I oraz Gabriela Wrona kl. II
III miejsce: Natalia Nalezińska kl. I
Wyróżnieni zostali: Daria Sasak kl. II oraz Albert Bielaszka kl. II.

Na koniec chcielibyśmy pogratulować uczniom zaangażowania w realizacji zadań związanych z przeprowadzonym projektem oraz życzyć wszystkim wytrwałości w podjętych postanowieniach i zobowiązaniach na rzecz naszego środowiska, a także ekologicznego stylu życia.