I miejsce w konkursie geograficzno – plastycznym KOSMICZNA PODRÓŻ
uczniów klasy VIa i VIb

Uczniowie klas VI a i VI b na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie. Aby utrwalić wiadomości poznane na lekcjach, uczniowie wykonali zadanie domowe – lapbook. Czym jest lapbook? Jest to tzw. „książka na kolanach” (w wolnym tłumaczeniu). Lapbook to świetny sposób nauki, ponieważ już samo jego przygotowanie wymaga wybrania najważniejszych informacji, a dzięki ciekawym elementom (m.in. zakładkom), jest on dla uczniów dużo bardziej atrakcyjną formą niż zwykła książka. Lapbooka można zrobić właściwie o wszystkim. Bez wątpienia wykonane prace posłużą uczniom, jako pomoce dydaktyczne. Mini projekty wykonane przez uczniów były bardzo różnorodne, pomysłowe i staranne. Najlepsze z nich zostały zgłoszone do konkursu Kosmiczna Podróż, którego celem było poszerzanie wiedzy dotyczącej kosmosu, oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Miło nam poinformować, że nasi szóstoklasiści zdobyli I miejsce, a nasza szkoła otrzyma w nagrodę miniplanetarium do obserwacji kosmosu i zachodzących tam zjawisk.

Dziękuję uczniom za wkład pracy i serdecznie gratuluję zwycięstwa.
Dziękuję również pani Anicie Stinii za inspirację i pomoc w realizacji projektu.

Ewa Oleksy

Prace konkursowe można zobaczyć TUTAJ

Zapraszamy do wykonania lapbooka o Układzie Słonecznym. Przydatne informacje znajdują się w linku poniżej: