Pasje naszych uczniów

Czy masz w swoim życiu coś takiego, co lubisz robić? Coś, co sprawia, że zapominasz o mijającym czasie? Coś, na co czekasz z niecierpliwością każdego dnia?
To znaczy, że w Twoim życiu, zagościła pasja.

Nasi uczniowie mają różnorodne zainteresowania i uzdolnienia. Koszykówka to dyscyplina sportowa, którą zafascynowały się uczennice naszej szkoły na lekcjach wychowania fizycznego. Po pierwszych sukcesach na rozgrywkach międzyszkolnych postanowiły uprawiać tą piękną dyscyplinę sportową w klubie MKS PM Tarnów. Przedstawiamy ich relację z pierwszego spotkania ligowego.

"W niedzielę 15.11.2020r. pojechałyśmy wraz z naszą drużyną MKS PM Tarnów na mecz ligowy koszykówki dziewcząt z drużyną GRACZ Starachowice. Byłyśmy pełne obaw nie tylko ze względu na pandemię, ale również stresowałyśmy się meczem. Nie chciałyśmy zawieść naszej trenerki, całej drużyny i samych siebie, ponieważ ciężko trenujemy. Po długiej, prawie trzygodzinnej podróży, dotarłyśmy na miejsce. Po krótkiej rozgrzewce zaczęłyśmy mecz, pomimo stresu wygrałyśmy I i II kwartę. W III szło nam trochę gorzej, ale nie poddałyśmy się. W pełni zmobilizowane wyszłyśmy do IV kwarty, odrobiłyśmy straty i wyszłyśmy na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 72 – 63 dla naszej drużyny. Po meczu byłyśmy bardzo szczęśliwe, a nasza trenerka ledwie mogła mówić z wrażenia. Pogratulowała nam zwycięstwa. W drodze powrotnej, mimo zmęczenia uśmiech nie schodził nam z twarzy. Już nie możemy doczekać się kolejnego meczu."

Emilia Cichy, Karina Ozga, Daria Ozga, Karolina Puchała, Oliwia Wrona

Naszym Koszykarkom serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych meczy!