Nasi uczniowie w Sali Lustrzanej odbierają nagrody w konkursie na najlepszą e-gazetkę!

Konkurs „Zapiski z czasów izolacji” – zorganizowany przez Urząd Miasta Tarnowa - rozstrzygnięto w październiku 2020 roku, lecz ze względu na lockdown, dopiero teraz, w lutym 2021, uhonorowano młodych twórców za ich prace. Wśród laureatów znalazł się zespół redakcyjny z klasy V – Dagmara Michałek i Wiktor Kozioł. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie, nagrody rzeczowe i 1,5 tys. zł dla szkoły za e-gazetkę „KORONAWIRUS A ZDALNE NAUCZANIE”.

Jak napisano na oficjalnej stronie miasta: „Jury miało trudne zadanie do wykonania, bowiem uczniowie profesjonalnie podeszli do tematu, przygotowali ciekawe artykuły i zaskoczyli zrozumieniem panującej sytuacji – Młodzi ludzie potrafią patrzeć przenikliwie na otaczającą ich rzeczywistość, myślę, że to był dobry pomysł. W to zadanie włączyli się także rodzice i nauczyciele. W gazetkach mamy przekrój zagadnień i spojrzeń na ten czas. Pojawiły się tematy, które nawet nam dorosłym nie przyszłyby do głowy – mówiła Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa. – To pokazało nam obraz polskiej szkoły i jakie były trudności w rozpoczęciu nauki zdalnej. Jak dzieci przeżywały zamknięcie w domach, brak kontaktu z rówieśnikami. To była suma ich doświadczeń i uczniowie poradzili sobie z tematem wzorowo – dodała Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji UMT.”

Gratulujemy wszystkim laureatom, a szczególnie Dagmarze i Wiktorowi!