Uczniowie klasy V, VIIa i VIIb w drodze do „Raju”…

7 października 2021 r. uczniowie klas Va, VIIa oraz VIIb wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Jaskini "Raj" będącej jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Dowiedzieliśmy się o istnieniu skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.

Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach wzniesiony na grzbiecie skalnego wzgórza (367 m.npm.) na przełomie XIII i XIV wieku z inicjatywy Wacława II - ówczesnego króla Czech i Polski.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zatrzymanie się na terenie leśnictwa Bartków w woj.świętokrzyskim w celu zobaczenia najbardziej znanego dębu w Polsce - Bartka, w którym jak głosi jedna z legend, Jan III Sobieski i Marysieńka ukryli skarb. Ten chroniony prawem pomnik przyrody wzbudził nasz zachwyt i podziw.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki, gdzie  poprzez zabawę zgłębialiśmy tajniki wiedzy. Zobaczyliśmy Wystawę Energię składającą się z 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Obejrzeliśmy film o źródłach energii odnawialnej.

Na koniec naszej wyprawy pojechaliśmy do restauracji, aby zjeść i nabrać sił przed powrotem. Nasza wycieczka była niezwykle udana, dostarczyła wielu wspaniałych, niezapomnianych  przeżyć.