Andrzejki w klasie pierwszej

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji

30 listopada 2021 roku uczniowie klasy pierwszej obchodzili andrzejki. Dzieci poznały historię i tradycję wróżb andrzejkowych. Każdy dowiedział się, co go czeka w przyszłości: szczęście, bogactwo, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Pierwszaki rozpoczęły wyścigiem butów, a później poznały imię swojej przyszłej sympatii, przebijając papierowe serduszka. Wróżby tradycyjne mieszały się z nowoczesnymi (interaktywnymi). Energię do zabawy zapewnił słodki poczęstunek. Na koniec wszyscy chętnie się bawili przy znanych utworach muzycznych.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.