Warsztaty czytelniczo-artystyczne

„…bo największym jest bogactwem
mieć przyjaciół krąg oddanych
co gdy przyjdzie czas biedniejszy
nie zostawią nas z nim samych…”

W piątek, 12 października 2021r. na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty czytelniczo-artystyczne, których tematem przewodnim była Przyjaźń.

Warsztaty przeprowadziły panie Anna Olszówka, Dorota Wojtanowska i Ewa Oleksy. Na rozgrzewkę dzieci zapoznały się z wierszem Lama. Przekazem tego wiersza jest prawdziwa przyjaźń, która jest tobie na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie i pomoże ci znaleźć wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji. Następnie pani bibliotekarka zachęciła do czytania słowami poetki Wisławy Szymborskiej “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali piękne zakładki do książki pod czujnym okiem pani Doroty. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą. Wykonane zakładki zostały zalaminowane, aby mogły dłużej służyć małym czytelnikom. Na koniec wykonaliśmy wspólny taniec lam.

Mamy nadzieje, że czas spędzony na warsztatach były dla dzieci wspaniałą przygodą.