Europejski Dzień Języków

Czy warto uczyć się języków obcych? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak!

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła chętnie przyłączyła się do obchodów tego szczególnego dnia. Z tej okazji na szkolnym korytarzu znalazł się kącik europejski pełen materiałów związanych z państwam europejskimi, a także tematyką wydarzenia. Na ścianach zawisły, przygotowane przez uczniów starszych klas oraz uczniów klasy III, plakaty wyjaśniające ideę EDJ, zachęcające do nauki języków obcych. Pojawiły się również plakaty przedstawiające poszczególne europejskie kraje. Uczniowie klas siódmych zaśpiewali kanon „Panie Janie” w sześciu językach pod opieką p. Herminy Horseckiej oraz p. Justyny Pokuty. Ochotnicy wypowiedzieli także kilka zdań w wybranym przez siebie języku obcym. Wszystkie lekcje języka angielskiego w tym dniu były inne niż zazwyczaj. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto uczyć się języków. Uczniowie grali w gry językowe, kalambury, łamańce językowe, a także rozwiązywaliśmy wspólnie quizy. To był bardzo przyjemny i pouczający dzień.