"Zdrowia odnowa - aktywny powrót do szkoły”!

Nasza szkoła w I semestrze roku szkolnego realizować będzie projekt
"Zdrowia odnowa - aktywny powrót do szkoły!"
w ramach wygranego grantu - 4 500zł, w ogólnopolskim konkursie ogłoszonego przez
Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polski "GRANTY 2021".

Do Konkursu złożono 33 wnioski z 19 miast i gmin członkowskich Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich w tematach "Zdrowie w każdym wieku" i "Zdrowie i środowisko"

Program ten ma na celu zaktywizować dzieci i młodzież, umożliwić im kontakty rówieśnicze, podnieść motywację do codziennej aktywności fizycznej, co powinno pozytywnie wpłynąć na ich poprawę zdrowia i kondycję psychiczną. W programie między innymi planowany jest: wyjazd na Zieloną Szkołę, wycieczki, pieszy rajd śladami „Sanguszków”, różnego rodzaju warsztaty, kręgle, spotkania przy ognisku, organizacja zajęć sportowych i udział w rozgrywkach, spotkanie z medalistkąw szermierce Renatą Knapik-Miazgą.

W czerwcu odbył się wyjazd na Zielona Szkołę do Jodłówki Tuchowskiej, wśród wielu atrakcji uczniowie brali udział w warsztatach wikliniarskich, które były finansowane w ramach otrzymanego grantu.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie.