Spotkanie z mistrzynią szpady panią Renatą Knapik –Miazgą.

Dnia 26 października 2021r. odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, złota medalistka Mistrzostw Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata – szpadzistka Pani Renata Knapik – Miazga.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania i prezentacji Naszego gościa przez panią dyrektor Wandę Patułę. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, na czym polega szermierka, mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć profesjonalny strój szermierza, jak i wypróbować samą szpadę. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz treningu szermierczego, który zaprezentowała pani Renta wraz z panią Ewa Oleksy. Następnie przyszedł czas na zadawanie pytań. W imieniu społeczności szkolnej pytania zadawały uczennice klasy 7a Martyna i Hanna Krężel. Oto najważniejsze z nich: Dlaczego akurat szermierka i co jest dla Pani motywacją do treningów? Czy interesuje się pani innym sportami? Kto jest pani autorytetem? Jaką radę dałaby pani poczatkującym sportowcom i czy stresuje się pani przed zawodami? Ulubiony przedmiot w szkole? Czy warto oszczędzać, a jeżeli tak, to co pani by nam doradziła aby dobrze wystartować w dorosłym życiu?

W trakcie spotkania odbył się pokaz cheerleadingu sportowego wykonany przez uczennice, które od kliku lat trenują z grupą Voltage i odnoszą spore sukcesy. Odbył się również pokaz taneczny, a naszego gościa udało się zaprosić do wspólnego tańca.

Pani Renata wraz z panią dyrektor dokonała wręczenia nagród szkolnego konkursu plastycznego „Sportowiec mimo woli”. Na koniec spotkania były pamiątkowe zdjęcia, autografy i niespodzianka. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe czapeczki i breloczki. Bardzo dziękujemy za spotkanie. Życzymy sukcesów na planszy i pomyślności w życiu prywatnym. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Zdrowia odnowa – aktywny powrót do szkoły” współrealizowanego ze Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich.