Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji

W pierwszych dniach października, w naszej szkole, miały miejsce wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Nowa forma organizacyjna tego przedsięwzięcia przypadła do gustu naszym uczniom. Poprzez przygotowane plakaty kandydaci na przewodniczącego szkoły promowali swoje pomysły i starli się zachęcić koleżanki i kolegów do oddania na nich swoich głosów. Wybory były swoistą lekcją demokracji, już teraz uczniowie klas starszych (V – VIII) mogli dokonać pierwszej samodzielnej decyzji dotyczącej wyboru swojego przedstawiciela, który będzie ich reprezentantem na forum szkoły, będzie dbał o ich interesy oraz współpracował z Gronem Pedagogicznym i Dyrektorem Szkoły.

Komisja wyborcza w składzie: Oliwia Wrona, Kacper Kudła oraz Mikołaj Kozłowski, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg szkolnych wyborów to p. Jolanta Żurowska i p. Dorota Wojtanowska.

W rezultacie wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego funkcję Przewodniczącej Szkoły objęła Amelia Ćwik – uczennica klasy ósmej.
W skład Rady SU wejdą również Daria Ozga z kl. 7 B oraz Kamila Derlęga z kl. 7 A.