Wyjazd na zieloną szkołę do Jodłówki Tuchowskiej

Klasy II, IV oraz VI wraz z opiekunami p. Elżbietą Kowalską, Anną Nawrocką, Anetą Zając-Kapecką oraz Eweliną Flis wybrały się na zieloną szkołę do Jodłówki Tuchowskiej. To jest już nasz drugi wyjazd do Domu Wczasów Dziecięcych.

Po przyjeździe na miejsce czekały na nas liczne atrakcje. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, gdzie wykonywali z gliny świąteczne anioły. Wielką atrakcją były gry i zabawy na podłodze interaktywnej oraz kreatywne zabawy z LEGO. Na siłowni ćwiczyły swoją tężyznę fizyczną a w sali gier rywalizowały w cymbergaja, piłkarzyki i bilard.

Wieczorem odbyła się zabawa mikołajkowa, a dzieci z utęsknieniem czekały na specjalnego gościa.... Świętego Mikołaja. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy zapewniali, że w tym roku byli grzeczni, więc każdy otrzymał prezent mikołajkowy.

Drugiego dnia, po spokojnej nocy i zjedzeniu pysznego śniadania pojechaliśmy do Stróż. W gospodarstwie pasiecznym Sądecki Bartnik wzięliśmy udział w warsztatach pierniczkowych. Uczestnicy poznali tajniki przepisu i sami wykonali własne, pachnące pierniczki. Warsztaty odbyły się w ramach projektu ZDROWIA ODNOWA - AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY, współfinansowanego przez Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie skansenów pszczelarskich i poznanie ciekawej historii pszczelarstwa. Na koniec naszego pobytu zrobiliśmy zakupy w sklepie z pamiątkami i z artykułami pszczelarskimi.

W godzinach popołudniowych wróciliśmy szczęśliwi do domu. Dziękujemy Pani Kierownik oraz wychowawcom Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej za miłe przyjęcie oraz organizację opieki podczas naszego pobytu.