Pamiętamy o naszej historii i czcimy naszych bohaterów

Kwiecień i maj to miesiące, w których wspominamy ważne wydarzenia z historii Polski. Niewątpliwie do takich tragicznych wydarzeń zapisanych na kartach naszej historii należą zbrodnia katyńska i katastrofa smoleńska. To właśnie w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie przebywali oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, którzy trafili do sowieckiej niewoli. Wiosną, w kwietniu i maju 1940 roku rozstrzelano co najmniej 21 768 polskich obywateli, była to polska inteligencja: lekarze, prawnicy, nauczyciele, literaci, inżynierowie, politycy. To ich właśnie chciała uczcić polska delegacja na czele z prezydentem RP, która leciała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Katastrofa smoleńska stała się symbolem polskiej historii, która zatoczyła koło. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o tamtych wydarzeniach, które są ostrzeżeniem dla przyszłych pokoleń.