27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego

Z tej okazji prezydent Tarnowa Pan Roman Ciepiela zaprasza młodych tarnowian do udziału w Dniu Otwartym Urzędu, reprezentanci tarnowskich szkół, przejmą chwilowe zarządzanie miastem. Nie tylko będą mogli poznać urząd od kuchni, lecz również swoje pomysły przedstawić architektom, którzy podczas warsztatów stworzą specjalne plansze architektoniczne.

Dla młodzieży Dzień Otwarty Urzędu będzie też okazją, by przedstawić swoje pomysły dotyczące zagospodarowania Tarnowskich Błoń, czyli terenu za Parkiem Strzeleckim, w ciągu najbliższych pięciu lat.

O godz. 9:30 reprezentanci szkół podstawowych (dwóch uczniów ze szkoły) spotkają się w Centrum Usług Społecznych przy ul. Goldhammera 3, gdzie będą mogli zaprezentować propozycje.

Sposób prezentacji jest dowolny:

• rysunek,
  • szkic,
  • opis,
  • opowieść itp.

Spośród wszystkich przedstawionych propozycji zostanie wybranych pięć najlepszych. Te z kolei będą przedmiotem warsztatów, na które zostaną zaproszeni autorzy.

Zajęcia poprowadzą architekci, którzy przełożą je na rysunki architektoniczne.