Konkursy języka niemieckiego

W marcu i kwietniu 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach języka niemieckiego „Fit in Deutsch” oraz „Mit dem Herzen beim Deutschen”.

Finał XII Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” odbył się w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie pod patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego oraz Instytutu Goethego w Krakowie. W konkursie udział brali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rejonu tarnowskiego.

Uczniowie podczas uroczystego rozpoczęcia otrzymali dyplomy za udział w finale konkursu, a następnie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z kilku części, pierwsza dotyczyła rozumienia tekstu ze słuchu natomiast kolejne części sprawdzały znajomość gramatyki, słownictwo oraz umiejętność rozumienia czytanego tekstu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

• Julia Fojtar z klasy 8a,
  • Klaudia Sowa z klasy 7a
  • Emilia Cichy z klasy 7b.

Konkurs „Mit dem Herzen beim Deutschen” został zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszy etap szkolny sprawdzał umiejętności leksykalne oraz gramatyczne. Do drugiego etapu zakwalifikowały się osoby, które uzyskały najwyższe wyniki. W finale konkursu udział wzięły Julia Fojtar i Klaudia Sowa. Poziom trudności był bardzo wysoki, ponieważ test sprawdzał nie tylko kompetencje językowe lecz także dotyczył znajomości kultury, tradycji oraz geografii krajów niemieckojęzycznych.

Pomimo wysoko postawionej poprzeczki nasze uczennice osiągnęły wysokie lokaty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du Mensch."- Johann Wolfgang von Goethe

Miałam przyjemność razem z Emilią i Klaudią reprezentować naszą szkołę w konkursach języka niemieckiego „Fit in Deutsch” oraz „Mit dem Herzen beim Deutschen”. Mimo tego, że tym razem nie udało się nam stanąć na podium, jestem dumna z siebie i moich koleżanek, ponieważ udało się nam osiągnąć bardzo wysokie wyniki, przejść do finałów konkursów oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy i pogłębić wiedzę z języka niemieckiego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Pani Renata Nowak, która zmobilizowała i przygotowała nas do konkursów. Dziękujemy Pani za wsparcie.

Julia Fojtar