85. rocznica ataku Związku Sowieckiego na Polskę, Dzień Sybiraka

17 września w Tarnowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka. Dzień ten upamiętnia wszystkich Polaków zesłanych na Syberię oraz na inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. Data ta jest także rocznicą agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. Wydarzenie to przypomina nam o dramatycznych losach tysięcy Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię oraz inne tereny ZSRR. Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Katedralnej, po której nastąpił przemarsz pod Pomnik Ofiar Stalinizmu. Tu odbyła się uroczystość patriotyczna. Obchody uświetnił występ naszego szkolnego chóru, który odśpiewał Hymn Sybiraków. Dyrekcja wraz ze szkolną delegacją nauczycieli złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem.