Obchody Dnia Papieskiego oraz Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 15 października 2024 r. wzięliśmy udział w uroczystej akademii. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego stały się słowa ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. ,,Na moim przykładzie chciałbym pokazać, jak przyjmować cierpienie(…) Przybywam, jako pielgrzym prawdy i nadziei do sanktuarium św. Łazarza. Przybywam, aby moim własnym ciałem świadczyć o znaczeniu i sensie bólu, gdy go przyjmujemy z zaufaniem, zbliżając się do Boga bogatego w miłosierdzie(…) człowiek powinien się czuć wezwany, aby świadczyć miłość w bólu”- słowa te, wypowiedziane przez Jana Pawła II, można uznać za osobiste świadectwo papieża, który głoszoną innym prawdę okupił własnym cierpieniem. Jako wyraz wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, uczniowie klas: IV, V oraz VI przybliżyli nam temat starości i cierpienia oraz przedstawili nam ciekawostki z życia Papieża. Po uroczystości wszyscy uczniowie losowali cytaty Jana Pawła II. W tym dniu nie mogło również zabraknąć słynnych papieskich kremówek. Fundusze zebrane podczas kiermaszu przeznaczone zostały na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Organizacją Dnia Papieskiego zajęły się panie: Aneta Zając-Kapecka, Ewa Oleksy, Anna Olszówka-Gajdur, Dorota Wojtanowska i Ewelina Flis. Dodatkowo, pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i serce, które wkładają w pracę z młodymi ludźmi. Nie zabrakło także wyróżnień-Nagrodę Dyrektora otrzymały Panie: Beata Wcisło, Maria Bednarz, Barbara Skawina oraz Justyna Pokuta. Nagrodę Prezydenta Miasta Tarnowa odebrała p. Ewelina Flis.