Warsztaty Terapii Zajęciowej

W dniu 20 września uczniowie klasy 5a uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z osobami niepełnosprawnymi, które odbyło się na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SOSW w Tarnowie, przy ulicy Klikowskiej. Gośćmi byli również uczestnicy z różnych WTZ w Tarnowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności przygotowujące do pracy zawodowej. Na spotkaniu obecna była również pani Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli, w jaki sposób osoby niepełnosprawne, pomimo swoich ograniczeń, tworzą różnego rodzaju rękodzieła. Dzieci mogły także poczuć się jak artyści, tworząc jesienne torby na zakupy oraz odnawiając krzesła. W trakcie pobytu skorzystaliśmy również z właściwości leczniczych tężni solankowej. Uśmiechy dzieci widoczne na załączonych zdjęciach odzwierciedlają bardzo miło spędzony czas.