14 626 69 58

Jubileusz- 25-lecia nadania szkole imienia Romana „Sybiraka” Sanguszki

We wtorek, 25 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy wspaniały Jubileusz- 25-lecia nadania szkole imienia Romana „Sybiraka” Sanguszki. Po uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, zaproszeni Goście, a także poczty sztandarowe Związku Sybiraków w Tarnowie i Szkoły Podstawowej nr 10, udaliśmy się do szkoły, by uroczyście zainaugurować rozpoczęcie uroczystości. Pani Dyrektor Wanda Patuła przywitała szanownych Gości, którzy zaszczycili nas swą obecnością, między innymi:

 panią Bogumiłę Porębską – zastępcę prezydenta miasta Tarnowa,
 panią Anetę Abram-Dyrektor Wydziału Edukacji miasta Tarnowa,
panią Grażynę Barwacz-przewodniczącą Komisji Oświaty w Tarnowie,
panią Bożenę Nowak-starszą wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie,
ks. Jacka Soprycha-rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie i kapelana Sybiraków,
ks. dr. Mateusza Wójcika-sędziego Sądu Diecezjalnego w Tarnowie,
panią Agnieszkę Grelę-kierownik Centrum Edukacji o Pamięci Muzeum AK w Tarnowie,
panią Małgorzatę Wojtyś- Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 w Tarnowie,
dyrektorów naszej szkoły, którzy pełnili funkcję kierowniczą od momentu nadania imienia:
panią Barbarę Kujawską, panią Mieczysławę Motykę oraz panią Marię Barczyk,
pana Jana Kitę-prezesa Sybiraków wraz z pocztem sztandarowym oraz wszystkich Sybiraków,
pana Marka Ostrowskiego- przedstawiciela księcia Pawła Sanguszki, a także przedstawicieli Rady Rodziców: p. Jadwigę Krężel, p. Anetę Wolską, p. Magdalenę Bardel, p. Katarzynę Wolską, p. Iwonę Cichy, p. Paulinę Osysko  oraz pana Mariusza Remiana.

 Pani Dyrektor przywitała również wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i młodzież. Następnie wygłosiła przemówienie, którego motywem przewodnim było kultywowanie pamięci  o naszym zacnym Patronie – Romanie „Sybiraku” Sanguszce. Dyrektor szkoły podkreśliła również  rolę Patrona w wychowywaniu dzieci i młodzieży oraz nawiązała do współpracy ze Związkiem Sybiraków w Tarnowie. Prezes Sybiraków p. Jan Kita przekazał p. Dyrektor  medal wybity z okazji 90-lecia założenia Związku Sybiraków. Po wygłoszeniu przemówień przez Panią Dyrektor i  zaproszonych Gości nastąpiło zaproszenie do wysłuchania montażu słowno- muzycznego specjalnie przygotowanego na tę okazję przez uczniów klasy IV i VI pod opieką wychowawców: p. Eweliny Flis i p. Justyny Pokuty. Dekoracje wykonały: p. Dorota Wojtanowska i p. Anna Olszówka. Prezentację multimedialną, która była doskonałym wspomnieniem i podsumowaniem minionego czasu, przygotowali p. Stanisław Panek i p. Anna Nawrocka. Uroczystość uświetnił występ chóru pod przewodnictwem p. Eweliny Flis.

Podczas akademii zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie „Życie Romana” Sybiraka Sanguszki inspiracją do działania”.

I miejsce – Emilia Cichy – kl. VIII b
II miejsce – Wojciech Kapecki – kl. VII
III miejsce – Martyna Witek- kl. VIII b
Wyróżnienie – Klaudia Sowa kl. VIII a

To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń, emocji i podniosłego tonu. Uroczystość ta zapewne pozostanie jeszcze długo w naszej pamięci.

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w naszej Fotogalerii oraz na stronie Tarnowa

Comments are closed.
Skip to content