14 626 69 58

Klasa VI na wycieczce w Sandomierzu

28 października uczniowie klasy VI pod opieką p. Justyny Pokuty i p. Anety Zając – Kapeckiej wybrali się na wycieczkę do pięknego Sandomierza. Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy była wystawa „Świat ojca Mateusza”. Poczuliśmy się jak bohaterowie serialu, mogąc pobyć w kuchni Natalii, pokoju biskupa czy sali przesłuchań. Zwiedziliśmy Rynek i zabytkowe kamieniczki, przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Następnie spacerowaliśmy wąwozem Królowej Jadwigi. Widzieliśmy Collegium Gostomianum, dom Długosza i Zamek Królewski, by potem wejść na Bramę Opatowską. Po zwiedzaniu udaliśmy się do pobliskiej Zapiekarni i kosztowaliśmy tutejszych specjałów – zapiekanek sandomierskich. Wycieczka była dla nas wspaniałym przeżyciem:)

Comments are closed.
Skip to content