17 września – Światowy Dzień Sybiraka i 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę.

W minioną sobotę przypadła 83. rocznica, kiedy armia sowiecka wkroczyła do Polski i rozpoczęły się prześladowania, a następnie wywózka Polaków na Sybir.

W Tarnowie jak co roku, uroczystości upamiętniające odbyły się pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Placu Ofiar Stalinizmu.

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Wanda Patuła, poczet sztandarowy w składzie Karolina Gębala, Milena Lis, Igor Kozłowski oraz Piotr Pikusa, pod opieką p. Stanisława Panka, a także p. Ewa Oleksy i p. Ewelina Flis. Poczet sztandarowy przygotowała p. Jolanta Żurowska. Chór szkolny przygotowały:
p. Dorota Wojtanowska oraz p. Ewelina Flis.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta Tarnowa i powiatu Tarnowskiego, stowarzyszenia i organizacje kombatanckie, służby mundurowe, młodzież i mieszkańcy Tarnowa oraz Poczty Sztandarowe.

Kompanię honorową wystawiło XVI LO im. AK w Tarnowie. Oprawa muzyczna: Orkiestra Dęta OSP Wola Rzędzińska oraz Szkoła Podstawowa Nr 10
w Tarnowie.