14 626 69 58

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”.

Tradycyjnie jak co roku w naszej Szkole w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka. Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 22 grudnia o godzinie 9:40 na szkolnej sali gimnastycznej. Inscenizację przedstawiającą okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa Chrystusa przygotowali uczniowie klasy siódmej i piątej, którzy występowali jako aktorzy.

W rolę Marii wcieliła się Marcelina Pęcak (kl. V), a w rolę Józefa – Kamil Bielak (kl. V). Na scenie zagościło jednak znacznie więcej postaci, aniżeli tylko główni bohaterowie wydarzenia. Publiczność zobaczyła zatem m.in. grono aniołów, grupę pasterzy, diabelską szajkę, trzech króli, Heroda i innych bohaterów. Odegranym scenom, pośród których kluczową było narodzenie Jezusa w ubogiej stajence, towarzyszyły kolędy i pastorałki wykonane przez szkolny chór kierowany przez Panią Ewelinę Flis.

Do występu w Jasełkach uczniów przygotowały Panie Monika Gawlikowska oraz Hermina Horsecka.

Choreografię taneczną zaaranżowały Panie Hermina Horsecka i Ewa Oleksy.

Po zakończeniu przedstawienia wszyscy zebrani na sali wysłuchali życzeń świątecznych Pani Dyrektor szkoły Wandy Patuły.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przedstawienia, a przede wszystkim wspaniałym aktorom, którzy stanęli na wysokości zadania i pięknie zagrali swoje postacie. Także nie można zapomnieć tutaj o uczniach, którzy pomagali w sprzątaniu i porządkowaniu sali gimnastycznej po występie (zdjęcia w galerii).

Comments are closed.
Skip to content