14 626 69 58

Światowy Dzień Misyjny

6 stycznia  59 uczniów z klas I-VIII tradycyjnie wzięło udział w kolędowaniu misyjnym w naszej parafii. Kolędowanie ma na celu nie tylko ewangelizację, ale też wsparcie misji i tworzenie wspólnoty między dziećmi, rodzicami i wszystkimi zaangażowanymi w tę wędrówkę. Chodzi o to, żeby uświadomić sobie, że niektórzy rówieśnicy cierpią i nie mają tak dobrego życia jak my. Co roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wyznacza kraj, do którego trafi pomoc. W tym roku kolędnicy wstawiali się za swoimi rówieśnikami z Kolumbii, aby żadne dziecko nie cierpiało z powodu zawiści i konfliktów dorosłych.

Wszystkim mieszkańcom składamy serdeczne podziękowanie za otwarcie serc i drzwi domów.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszej szkoły za radosne i bezinteresowne zaangażowanie się w pomoc dla swoich kolegów w krajach misyjnych.

Rodzicom i wszystkim opiekunom grup dziękujemy za towarzyszenie, dbanie o miłą atmosferę i bezpieczeństwo uczniów.

Do zobaczenia za rok!

Comments are closed.
Skip to content