14 626 69 58

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nasi uczniowie tradycyjnie, już od wielu lat  włączają się w tę ważną, potrzebną inicjatywę. Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodziliśmy 6 lutego, ale przez cały marzec w naszej szkole odbywały się działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.  

Podczas tegorocznych obchodów DBI w naszej szkole wiele działo się na lekcjach informatyki, zajęciach z wychowawcą oraz na zajęciach pozalekcyjnych w świetlicy szkolnej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady netykiety, o których warto pamiętać korzystając z Internetu, zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych, obejrzeli filmy edukacyjne, projektowali w programach graficznych plakaty i ulotki promujące pozytywne zastosowania Internetu, uczniowie klasy IV wzięli udział w grze terenowej z wykorzystaniem kodów QR, szóstoklasiści tworzyli animowane prezentacje na temat zagrożeń czyhających w sieci, z którymi następnie zapoznali swoich młodszych kolegów z klas I-III. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa w sieci, omówione zostały potencjalne zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu. Uczniowie wykonywali również plakaty „Zasady netykiety” oraz „Wirtualni bohaterowie i ich moce”, które następnie zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Klasy II a, II b i IV wzięły udział w kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”. Klasy IV – VIII uczestniczyły również w lekcjach on-line organizowanych przez Saferinternet, były to m.in.:  

  • Asy Internetu – co autor miał na myśli?
  • Digital Wellbeing – równowaga między online a offline.
  • Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?

To był dla nas czas promowania bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z sieci przez wszystkich jej użytkowników. Miejmy nadzieję, że zasady pozostaną z nami na długo, a dzięki temu my i nasi bliscy będziemy bezpieczni online.

Comments are closed.
Skip to content