Sukcesy naszych uczniów w konkursach języka niemieckiego

W mijającym roku szkolnym uczniowie chętnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach języka niemieckiego, odnosząc większe lub mniejsze sukcesy: Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego, Ogólnopolski Konkurs Języka niemieckiego „LUST AUF LESEN?” oraz Konkurs Języka Niemieckiego „Mit dem Herzen beim Deutschen” organizowanym przez III LO w Tarnowie. Wysokie lokaty w etapach  rejonowych zajęli: Emilia Cichy, Klaudia Sowa oraz Piotr Pikusa. Klaudia Sowa została Finalistką Konkursu Organizowanego przez III LO w Tarnowie.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klaudia o sobie:

Reprezentowałam naszą szkołę w konkursie języka niemieckiego „Mit dem Herzen beim Deutschen” organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.

Jestem bardzo dumna, ponieważ przeszłam wszystkie etapy i w końcu zdobyłam tytuł finalistki. Nagrodę otrzymałam z rąk pana dyrektora liceum – mgr Jana Ryby.

Moją pasją są języki obce. Dzięki konkursowi pogłębiłam znajomość języka niemieckiego. Swoje zainteresowania lingwistyczne zamierzam kontynuować w przyszłości, najpierw w szkole średniej, a potem może na uniwersytecie.

We wszystkim wspierała mnie Pani Renata Nowak. Bardzo za to Pani dziękuję.

Klaudia Sowa