14 626 69 58

Pamiętamy o naszych przodkach

Wrzesień w historii Polski to miesiąc szczególny, związany z wojną obronną prowadzoną przez Polaków w 1939 roku. W tym czasie odwiedzamy miejsca pamięci i groby naszych przodków, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny.

Uczniowie klasy 8 również odwiedzili takie miejsca znajdujące się na cmentarzu parafialnym w naszej dzielnicy. Podczas wizyty młodzi ludzie dowiedzieli się o historii związanej z działalnością oddziałów partyzanckich na naszym terenie oraz losami mieszkańców Klikowej, którzy ginęli z rąk niemieckich i sowieckich okupantów w czasie II wojny światowej. Chwilą ciszy, krótką modlitwą i złożeniem zniczy przy tablicy pamiątkowej, poświęconej zamordowanym przez żołnierzy niemieckich mieszkańców Klikowej uczciliśmy pamięć naszych przodków. 

Zdjęcia i opracowanie tekstu: Jolanta Żurowska

Comments are closed.
Skip to content