14 626 69 58

Sukces w konkursie geograficznym reprezentacji naszej szkoły podczas XXII Pikniku Geograficznego

Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w składzie Emilia Cichy i Paulina Żurowska z klasy VIII b zwyciężyły w XXII Pikniku Geograficznym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie i Instytut Nauk Geologicznych – Wydział Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W konkursie brały udział szkoły z Tarnowa i okolic. Turniej składał się z dwóch części: w pierwszej części uczniowie rozwiązywali test geograficzny, a w drugiej – rywalizowali w części topograficznej na terenie tarnowskiego Starego Miasta. Nasze uczennice po rozwiązaniu testu, udały się na trasę turnieju topograficznego po tarnowskiej Starówce. Trasa składała się z dziesięciu punktów kontrolnych. Zadaniem uczestników było znalezienie punktów, zebranie kart obecności i ukończenie rywalizacji w jak najkrótszym czasie. Podsumowaniem imprezy była prelekcja dr. Wojciecha Wróblewskiego z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego  w Krakowie pt. „Magiczny Kaukaz”.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów !!!

Comments are closed.
Skip to content