14 626 69 58

Szkolne Igrzyska Olimpijskie

W uznaniu zasług i wyjątkowego znaczenia występów polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich, w 100-lecie zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. Aby uczcić Polskich Olimpijczyków, w ramach szkolnego projektu „Tydzień sportu i promocji zdrowia” w naszej szkole odbyły się Szkolne Igrzyska Olimpijskie.

Jednym z etapów projektu był konkurs plastyczny „Sportowi herosi – 100 lat polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich”. Celem konkursu było uczczenie sukcesów naszych olimpijczyków, ale także zainspirowanie młodych ludzi do naśladowania ich wytrwałości i rywalizacji w duchu fair play, krzewienie idei olimpijskiej, zachęcenie do uprawiania sportu, w kontekście zdrowego stylu życia i unikania nałogów oraz kulturalnego dopingowania. Prace te w szczególności poświęcone były pani Renacie Knapik – Miazdze olimpijce z Tokio, która była gościem w naszej szkole. Życzymy sukcesów na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu Renata Knapik-Miazga

Podczas drugiego etapu szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w arenę sportową, gdzie odbywały się sportowe konkurencje, podczas których zawodnicy ubrani byli zgodnie z kolorami kół olimpijskich. Na początku, jak na prawdziwych igrzyskach, został zapalony znicz olimpijski, który wraz z flagą wnieśli uczniowie, odsłuchano hymn olimpijski, a także złożono przysięgę. Uczestnicy dzielnie walczyli o najwyższe trofea przez cały tydzień, jednak najważniejsza była wspaniała sportowa zabawa.

Podczas trzeciego etapu klasy zaprezentowały występy wokalne, taneczne, sportowe oraz związane ze zdrowym odżywianiem.

Podsumowaniem było wręczenie medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych.

Comments are closed.
Skip to content