14 626 69 58

Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Od kogo najlepiej się uczyć? Oczywiście od profesjonalistów! Uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca strażaków oraz zapoznać się z urządzeniami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak wozy strażackie, wielka cysterna, amfibia oraz łodzie i pontony. Uczniowie oglądali je z bliska oraz zwiedzali ich wnętrze. Przez chwilę wszyscy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając umundurowanie, maski oraz zakładając hełmy. Zapoznaliśmy się również ze sprzętem jakim strażacy dysponują podczas swojej odpowiedzialnej pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że w pojeździe strażackim znajduje się nie tylko sprzęt gaśniczy, ale także szereg narzędzi służących do usuwania napotkanych przeszkód. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia w sali edukacyjnej Ognik, przejazd samochodu strażackiego na sygnale, z którego wysunęła się 37 metrowa drabina oraz zjazd strażaków na rurach. W międzyczasie byliśmy świadkami alarmu i wyjazdu strażaków na akcję. Wróciliśmy podekscytowani z głowami pełnymi wrażeń.

Comments are closed.
Skip to content