14 626 69 58

Wycieczka Kraków – Inwałd – Wadowice

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na wycieczkę jednodniową dla klas I – III
z programu Poznaj Polskę.

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Program pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka przybiera praktycznego wymiaru.

W ramach tegoż projektu 17.05.2023r. odbyła się wycieczka klas I – III, na której poznawaliśmy kulturę i dziedzictwo narodowe naszego kraju. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie, gdzie przewodnik opowiedział nam o najważniejszych wydarzeniach z życia Papieża Polaka oraz pokazał piękne mozaiki przedstawiające wizerunek Jana Pawła II oraz Matki Bożej z różnych sanktuariów świata. Centrum jest wotum wdzięczności narodu polskiego za pontyfikat Jana Pawła II, promuje duchowość, kulturę i tradycję związaną z Jego osobą a także prowadzi działalność naukową, edukacyjną oraz pomoc potrzebującym. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Inwałd, w którym spędziliśmy przyjemnie czas w Parku Miniatur oraz w Średniowiecznej Warowni. Podziwialiśmy miniaturowe budowle wielu państw w skali 1:25, odwiedziliśmy Piramidę Tutenchamona, w której zobaczyliśmy kopie skarbów znalezionych w grobowcu faraona, najbardziej odważni przeszli przez „loch strachów” i zobaczyli krótki seans w kinie 5D. Zwieńczeniem pobytu w Inwałdzie ze względu na deszczową pogodę była zabawa mega klockami w „Małpim gaju”.

Ostatnim miejscem, do którego się udaliśmy były Wadowice, a w nich zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, Bazylikę w której został ochrzczony oraz przejechaliśmy kolejką wadowicką „Śladami Jana Pawła II” i zobaczyliśmy 13 miejsc w Wadowicach związanych z życiem Karola Wojtyły. Zakończeniem wizyty w tym pięknym mieście była degustacja kremówki papieskiej.

Comments are closed.
Skip to content